Free trial – mi jön utána?
Gyakran próbálunk ki olyan applikációkat, amik free trial (ingyenes tesztidőszak) ajánlattal hívogatnak minket. Most így működik a világ, nincs ebben semmi különös. De miért hasznos ez, és mit tehetsz, ha nem szeretnél fizetni? További kérdés, hogy ez azt jelenti, hogy az ingyenességért magadat adod?
Gondjaim voltak az e-maillel. Olyan applikációt kerestem, amit telefonon és számítógépen is tudok használni. Működnie kellett Apple- és Windows-rendszerben is. Valamint kategorizálni is akartam a leveleimet. Teljesen hétköznapinak hangzó elvárások, de ha applikációt keresel hiozzájuk, az már nehezebb.
Végül megtaláltam a Spike-ot, boldog és elégedett voltam. Ahogy mindig, elkezdődött a free trial, és azt éreztem, ez életem üzlete. Azt gondoltam, okosabb vagyok másoknál, mert van egy remek applikációm, ráadásul teljesen ingyen. Óriási siker, igaz?
Az ördög viszont a részletekben van. A Spike is meglehetősen okos ugyanis, ez pedig rendben is van. El kell mondjam, hogy elég naiv volt, hogy az azt hittem ingyen használhatom majd a programot. Viszont a folyamatuk nagyon jól ki van építve, ezt marketingesként is el kell ismerjem.
Két hónapnyi használat után kaptam egy e-mailt, hogy most már tényleg vége az ingyenes időszaknak. Most már megszoktam a rendszert, használom is mindennap. Tehát egy nagy dilemmával kellett megbirkózzak: új klienst keresek az e-mailjeimhez, vagy fizetek. Talán nem fog meglepni a döntésem: fizettem.
De ahogy a free trial véget ért, történt valami jó is. A tanácsadójuktól kaptam egy e-mailt (ebben semmi meglepő sincs), további lehetőségeket ajánlott nekem (szintén semmi meglepetés), de ezután sikerült sokkolnia. “Hibát vétett”, aminek következtében kaptam 33% kedvezményt. Na, ez már igazi meglepetés volt! Pedig biztos vagyok abban, hogy ez is a tervük része volt.
Mit tanultam ebből? Ha az ügyfél megszokik valamit, nem akarja elveszíteni. A free trial az az időszak, amikor meg tudod mutatni, hogy milyen fantasztikus vagy. Ezután már kérhetsz tőle pénzt, mert már az élete része vagy. A legfontosabb pedig: legyél ott és legyél pótolhatatlan. Ez pedig nem függ attól, hogy mit csinálsz. Mi marketingesek vagy szövegírók is lehetünk ilyenek. Azt kell csak felfedeznünk, hogy hogyan.